درمان ترک‌ های پوستی بارداری و چاقی

تاریخ ارسال:ج, 11/20/1396 - 21:40
درمان ترک‌ های پوستی بارداری و چاقی

ترک های روی پوست چیزی نیست که کسی دوستش داشته باشد، ایجاد خطوط سفید و کبود که همیشه روی پوست شما باقی میماند برای هیچکسی جذاب نیست، اغلب مادران باردار در دوران بارداری با بزرگ شدن شکمشان این ترک ها را می بینند که بعد از زایمان با ازبین رفتن اثر کشیدگی بیشتر نمایان می شوند.
این ترک ها نه فقط در بارداری بلکه با چاق و لاغر شدن، تغییرات هورمونی، بلوغ و یک سری بیماری ها ایجاد می شود.
وقتی شما درگیر تغییرات هورمونی می شوید، پوستتان نازک شده و این ترک ها روی آن خودنمایی می کند. ترک های پوستی خبر نمی کنند و این به این معنی است که شما ممکن است طی یک هفته تمام پوستتان ترک بخورد. پس پیشگیری مهم ترین چیز است. درمان ترک ها هم امکان پذیر است اما شاید هیچوقت پوست به حالت اولیه اش بر نگردد، در هر حال درمان خود به خودی وجود ندارد و رها کردن ترک ها در جای خودش به معنی پذیرفتن آن برای همه ی عمر است، اما استفاده از محصولات موثر درمانی می تواند در بهبود آن ها بسیار موثر باشد.
همچنین روش دیگر درمانی لیزر فرکشنال است که باید حداقل ۸ هفته درمان روی پوست انجام شود تا بتوان به نتیجه ای اولیه رسید که این کار هزینه ی تقریبا بالایی دارد. باید بدانید هر چه سریع تر برای درمان ترک های پوستی اقدام کنید زودتر به نتیجه ی مطلوب می رسید.
اما محصولاتی برای از بین بردن این ترک های پوستی هستند که یکی از آن ها کرم ضد ترک بدن هیدرودرم است، این کرم به دلیل وجود مواد ترمیم کننده در ترکیب خود می تواند پوست شما را تا حد زیادی بهبود دهد و از همه مهم تر نقش پررنگی در جلوگیری از ترک خوردن پوست دارند و به مادر های باردار، شدیدا توصیه می شود؛ به این دلیل که ترک های بارداری اغلب از ماه چهارم ایجاد می شود پس مصرف مداوم این کرم از ماه اول بارداری تا ماه ششم بهترین راه جلوگیری از ترک خوردگی پوست است.

 طریقه مصرف کرم ضد ترک هیدرودرم:
این کرم را باید حداقل دو بار در روز به شکم و سینه ها و ران بمالید و بصورت دورانی ماساژ دهید تا زمانی که جذب شود.

ترکیبات کرم ضد ترک هیدرودرم چیست؟
از مهم ترین خصوصیت این کرم این است که در آن خبری از پارابن و اسانس نیست و از نرم کننده ها و عصارهایی استفاده شده که کمترنی اثر منفی را روی سلامت مادران باردار و جنینشان و همچنین افراد عادی نگذارد. پالمیتویل اولیگوپپتید یکی از موادیست که با ساختار خودشان باعث محکم شدن و ثبات ساختار پوست می شود و همچنین انعطاف پوست را بیشتر می کند و این موضوع از ترک خوردن پوست زمان کشیدگی کم می کند. گلوکونات روی روی برای ساخت آنزیم هایی که در ترمیم آسیب های پوستی نقش دارند نیاز است و همچنین بعنوان یک سریع کننده ی ساخت کراتین، کلاژن و الاستین است که تمام این پروتئین ها نقش پررنگی در بازسازی پوست دارند.
لوپئول عملکرد کلاژنی که در پوست است را سریع می کند و این عمل تاثیر زیادی روی بهبود شرایط پوست می گذارد.

عصاره گیاه سافورا ژاپونیکا
این عصاره با بیشتر کردن مقاومت مویرگ های خونی خاصیت ضد التهابی دارد و باعث می شوند رنگ کبودی ترک های پوستی از بین برود و کوچک تر شود.
این کرم مواد بسیار زیادی در ترکیب خود دارد:
مثل روغن بادام شیرین، روغن آفتابگردان، روغن جوانه گندم، روغن دانه سویا، ویتامین ای، اسکالن و هیدروکسی پرولین است که هر یک نقش اساسی در ترمیم پوست و رفع ترک های پوستی و پیشگیری از آن دارد.

منبع: مجله روبان

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.