۷ حزیران، بهترین زمان برای حجامت

تاریخ ارسال:چ, 04/05/1398 - 06:25
بهترین زمان برای حجامت

 ۷ حزیران، بهترین زمان برای حجامت

ماه حزیران ماه نهم از ماه های رومی است که پس از ماه ایار است. در میان ماه های رومی چهار ماه را سی روز محاسبه می کنند که یکی از این چهار ماه حزیران می باشد. بهترین زمان برای حجامت بر اساس روایات اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام همین ماه رومی حزیران است البته بسته به موقعیت جغرافیایی، یعنی در مناطق گرم این ماه توصیه نمی شود.

اما درباره این که چه روزهایی در ماه حزیران برای حجامت اولویت دارند؟

عنْ أَبِی الْحَسَنِ علیه السلام قَالَ: لَا تَدَعِ الْحِجَامَهَ فِی سَبْعٍ مِنْ حَزِیرَانَ‏ فَإِنْ فَاتَکَ فَأَرْبَعَ عَشَرَهَ؛[بحار الأنوار (ط – بیروت) ؛ ج‏۵۶ ؛ ص۱۴۳حضرت فرمودند : حجامت‏ را در هفتم‏ حزیران‏ ترک نکن و اگر نتوانستى در چهاردهم انجام بده.

 که بر طبق محاسبه سالنامه نجومی، روزهای ۷ و ۱۴ حزیران که بنا بر روایت وارده از امام رضا علیه السّلام از بهترین ایّام حجامت هستند، با روزهای چهارشنبه ۳۰ خرداد و ۶ تیر ١٣٩٨ مصادفند ؛ در لغتنامه دهخدا نیز در مورد حزیران آمده است : حزیران نام ماه نهم است از سال رومیان که اول آن مطابق با سیزدهم ژوئن  است.

۷ حزیران، بهترین زمان برای حجامت

تذکر :

لازم به ذکر است با توجه به موقعیت زمین، ماه و خورشید در این ایام، تاثیر حجامت برای انسان بیش از دیگر ایام می باشد و به این جهت انجام حجامت در این دوره سفارش می گردد لذا وجود اختلاف در روز شروع ماه حزیران و به تبع آن وجود اختلاف در مشخص نمودن روز هفتم و چهاردهم آن، خیلی مهم نبوده و در آن محدوده زمانی ، حجامت توصیه می شود.

قبل از حجامت حزیران حتماً کلیپ زیر را ببنید:
دانستنی های حجــامت - حکیم خیراندیش

۷ حزیران، بهترین زمان برای حجامت

 نکته :

بنا به سفارش حکیم دکتر حسین خیراندیش؛ اگر از هوای سرد یا ترشی بدتان می آید به هیچ وجه بدون تشخیص متخصص طب سنتی اقدام به انجام حجامت نکنید .
 

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.