7 ماده غذایی که بیماران دیابتی باید بخورند

تاریخ ارسال:چ, 03/29/1398 - 07:36
سبزیجات غیر نشاسته ای , بیماران دیابتی , تغذیه مناسب

بیماران دیابتی باید رژیم غذایی مناسبی را در برنامه روزانه خود قرار دهند و بر اساس آن سلامتی خود را تضمین کنند.

بیماران دیابتی برای حفظ سلامت و کاهش قند خون بدن خود باید رژیم غذایی مقوی داشته باشند واز غذا هایی که بسیار مقوی هستند استفاده کنند این بیماران باید مراقب باشند که میزان قند خون بدنشان از مقداری مشخص بیشتر نشود.

پیشنهادی: خوراکی‌ هایی مفید برای مبتلایان به دیابت و چربی خون در ایام تعطیلات

در این نوشتار به معرفی مواد غذایی که می توانند به سلامت بیماران دیابتی کمک کنند و باید حتماً در رژیم غذایی آنها قرار گیرد می پردازیم.

سبزیجات غیر نشاسته ای

سبزیجاتی که نشاسته ندارند و میزان کربوهیدرات آن ها کم است می توانند برای بیماران دیابتی بسیار مناسب باشند این سبزیجات که شامل کلم بروکلی، مارچوبه و چغندر هستند باید حتما در رژیم غذایی بیماران دیابتی قرار گیرند.

سبزیجات غیر نشاسته ای , بیماران دیابتی ,رژیم غذایی مناسب

ماست یونانی

تحقیقات مختلف نشان داده است که خوردن ماست در طول روز می تواند به بهبود سلامت بیماران دیابتی کمک به سزایی کند. در ماست یونانی کلسیوم و پروتئین زیادی به کار رفته است و این نوع ماست را می توان با برخی از میوه ها مخلوط کرد.

ماست یونانی , بیماران دیابتی , رژیم غذایی مناسب

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی چه به صورت خام و چه به صورت پخته از جمله مواد غذایی مقوی است که می تواندسرطان و بیماری های قلبی را کاهش دهد.

در یک تحقیقی که در سال ۲۰۱۱ میلادی انجام گرفت مشخص شد که ۲۰۰ گرم گوجه فرنگی خام می تواند حجم زیادی از خطرات بیماری دیابت نوع ۲ را کاهش دهد.

گوجه فرنگی , بیماران دیابتی , رژیم غذایی مناسب

شاید دوست داشته باشید: دیابتی ها بخوانند؛ دلایل بالا رفتن قند خون

خانواده توت ها

خانواده این میوه ویتامین سی و فیبر زیادی را در کنار آنتی اکسیدان های مختلف دارند. توت ها از جمله میوه هایی هستند که به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان بالا خطر ابتلا به بیماری سرطان و قلبی را کاهش می دهد، بیماران دیابتی باید در رژیم غذایی خود حتما میوه توت، توت فرنگی و بلوبری را قرار دهند.

خانواده توت ها , بیماران دیابتی , رژیم غذایی مناسب

مرکبات

پرتقال و گریپ فروت بهترین منبع تامین کننده فیبر بدن هستند البته بیماران دیابتی باید مراقب باشند که به جای مصرف آب مرکبات از خود آن ها استفاده کنند.

بر اساس تحقیقات انجام گرفته مشخص شد بانوانی که مرکبات را در رژیم غذایی خود قرار داده اند کمتر از دیگر بانوان به بیماری دیابت دچار می شوند.

مرکبات , بیماران دیابتی , رژیم غذایی مناسب

ماهی

ماهی ها از امگا ۳ تشکیل شده اند و این ویتامین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد همچنین سایر ویتامین هایی که در ماهی به کار رفته است برای مو، پوست، ناخن، و استخوان مفید است به دلیل اهمیت بالای ماهی و امگا ۳ اکثر پزشکان تغذیه خوردن این ماده غذایی را به بیماران دیابتی توصیه می کنند.

ماهی , بیماران دیابتی , رژیم غذایی مناسب

کلم

کلم از جمله سبزیجات برگ سبزی است که می تواند صد در صد نیاز روزانه بدن به ویتامین آ و ویتامین کا را تامین کند، به کمک کلم میتوان پتاسیوم بدن خود را تامین کرد و فشار خون را به حد طبیعی خود رساند.

کلم , بیماران دیابتی , رژیم غذایی مناسب

مطلب مرتبط: توصیه های برای دیابتیها

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.