داروی جدید برای درمان دیابت!

تاریخ ارسال:د, 12/07/1396 - 11:22
داروی جدید برای درمان دیابت!

یک فرم کوتاه اثر از انسولین توسط سازمان غذا و دارو برای درمان افراد مبتلا به هر دو نوع دیابت (بیماران بالای ۳ سال) تأیید شده است.
این آژانس در روز دوشنبه اعلام کرد این اولین دارویی است که به عنوان یک محصول تکمیلی براساس یک فرایند جدید کوتاه شده به نام ۵۰۵(bتأیید شد.
FDA
می گوید این داروی جدید براساس این یافته ی FDA که «داروی مشابه قبلی تأییدشده توسط FDA، مطمئن و موثر است یا با تکیه بر مقالات علمی منتشرشده در حمایت از ایمنی و اثربخشی محصول پیشنهادی» تأیید شد.
این آژانس توضیح می دهد: «این فرایند کوتاه شده می تواند هزینه های توسعه را کاهش دهد، بنابراین محصولات می توانند با قیمت پایین تری به بیماران عرضه شوند
دکتر اسکات گوتلیب، یکی از اعضای FDA می گوید : «در ماه های آینده، ما گام های بیشتری در این مسیر برمی داریم تا مطمئن شویم بیماران همچنان از بهبود دسترسی به جایگزین های ارزان تر، ایمن و موثر برای داروهای دارای نام تجاری از طریق مسیرهای کوتاه شده این آژانس بهره مند می شوند
این آژانس می گوید آدملوگ به دلیل شباهتش به داروی دیابت هومالوگ، تحت فرایند جدید تأیید شد. آدملوگ خودش در آزمایشات بالینی که شامل حدود هزار نفر می شد، تحت ارزیابی قرار گرفته بود.
FDA
می گوید که شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از هیپوگلیسمی (قند خون پایین)، خارش و بثورات جلدی. یک عارضه ی منفی که کمتر متداول است اما واقعا جدی است، واکنش آلرژی کشنده از جمله آنافیلاکسی می باشد.
این آژانس هشدار می دهد که آدملوگ نباید توسط افراد مبتلا به هیپوگلیسمی یا به وسیله ی کسانی که به ماده ی تشکیل دهنده ی فعال این دارو یعنی انسولین لیسپرو، بیش ازحد حساس هستند، مورد استفاده قرار گیرد. افرادی که در معرض خطر پتاسیم بالا در خون قرار دارند، در حین مصرف آدملوگ باید به دقت تحت نظر باشند.
محصولات انسولین کوتاه اثر معمولا درست قبل از وعده های غذایی مصرف می شوند تا به کنترل قند خون پس ازغذا خوردن کمک کنند. این آژانس می گوید که این نوع دارو بیشتر توسط افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ مورد استفاده قرار می گیرد تا دیابت نوع ۲.
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری می گوید که بیش از ۳۰ میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند. این بیماری مزمن به خاطر ناتوانی بدن برای تولید یا پردازش هورمون تنظیم کننده ی قند خون (انسولین) به وجود می آید. عوارض ناشی از دیابت می توانند شامل بیماری های قلبی، کوری، آسیب کلیوی و عصبی باشند.
​آدملوگ توسط یک شرکت فرانسوی به نام Sanofi-Aventis تولید می شود که دفتر مرکزی آن در شاتانوگا در ایالت تنسی قرار دارد.

منبعسایت پزشکی و مجله سلامتی راستینه

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.