نکاتی درباره قرص مولتی ویتامین پریناتال

تاریخ ارسال:چ, 11/04/1396 - 15:40
پریناتال

بسیاری از افراد برایشان سوال می باشد که قرص مولتی ویتامین پریناتال به چه دردی میخورد؟ یا قرص مولتی ویتامین پریناتال برای درمان چه چیزی موثر می باشد. پس با ما همراه باشید تا از قرص مولتی ویتامین پریناتال برایتان بگوییم.
در زیر در مورد این ویتامین های پریناتال و مواد آن ها گزارشی آورده ایم که باید از آن آگاه باشید.
۴۰۰ میکرو گرم اسید فولیک
۴۰۰ واحد ویتامین دی
۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم کلسیم
۷۰ میلی گرم ویتامین ث
۳ میلی گرم تیامین
۲ میلی گرم ریبوفلاوین
۲۰ میلی گرم نیاسین
۶ میکرو گرم ویتامین ب ۱۲
۱۰ میلی گرم ویتامین ای
۱۵ میلی گرم روی
۱۷ میلی گرم آهن
۱۵۰ میکرو گرم ید
در بسیاری از موراد مصرف پریناتال موجب تهوع می شود. در چنین شرایطی باید با پزشک خود مشورت کنید و به طور خود سر مصرف آن را قطع ننماید.

از اسید فولیک، آهن و کلسیم چه می دانید؟
اگر می خواهید فرزندتان مشکلات مغزی و نخاعی و عصبی نداشته باشد باید در طی روزهای تشکیل جنین، از این مواد به خوبی بهره بگیرید. این سیستم ها در ۲۸ روز اولیه زندگی جنین تشکیل می شوند و مادرانی که از این مواد به دورند ممکن است کودکانی ناقص بدنیا بیاورند به همین دلیل باید دوران آمادگی بارداری را طی کنند. اسید فولیک را باید قبل از بارداری مصرف کرده و تا ۱۲ هفته ای که از بارداری سپری می شود، مصرف آن را ادامه دهند. در مورد میزان مصرف اسید فولیک، تداخل با سایر دارو ها و … باید با پزشک متخصص مشورت شود و به شما توصیه نمی کنیم که اسید فولیک را به طور خود تجویزی، برای خود تجویز نمایید. اسید فولیک در سبزیجات برگ سبز، مغزهای گیاهی مثل مغز بادام و گردو، مرکبات و … یافت می شود.
کلسیم نیز برای زنان باردار بسیار مفید و مهم است. اگر کلسیم دریافتی فرد مناسب و به اندازه باشد، کاهش تراکم استخوانی در کودک رخ نخواهد داد. مصرف ید را هم برای عملکرد خوب تیرویید در ایام بارداری تجویز می کنند. اگر ید به میزان کم به کودک رسد، وی دچار مشکلات حرکتی و ناتوانی ذهنی و شنوایی می شود. البته بسیاری از افراد هم با مرده زایی و سقط جنین روبرو خواهند شد.

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی صفحه‌ها وب و پست الکترونیک بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
لطفا پاسخ سوال را بنویسید.

مطالب مرتبط

قابل توجه کاربران عزیز! با اعلام وزارت ارتباطات هزینه های دانلود در کلیه سایتهای ضیاءالصالحین نیم بهاء محسوب می شوند.